Matkad

Jalgrattamatkad

 

 

Kui tuled omaette matkama, siis Ohepalust saab kaardid kaasa. Põhjalikumalt ette valmistades saab marsruudi enne paika panna ja isegi viidad teeristidele tellida. Nii on mugav suurema seltskonnaga liikuda. Jalgratastel näeb kaugeid unustatud ja hüljatud külasid, tuntud ja tundmatuid mõisasid, leiab Kõrvemaa oose ja järvekesi, kuhu autodega ligi ei pääse.
Unustatud külad on oma elu elanud juba mõisa-ajal, kui isegi mõisnikud ei teadnud, et mõned inimesed asuvad kuskil kaugetel soosaartel. Nüüdki saab matkaja neile kohtadele ligi, kui vaid teed teab.

Suusamatkad

Ohepalu suusarada

Rutka mäelt leiavad suusatajad korraliku klassikaraja. Matkasuuskadega saab muidugi oma klassikaraja igale poole vedada, kus ilus loodus ja kohev lumi.

Tapa-Pikassaare (ka Rutka mäed, Pikkmägi) oosistu saab alguse Tapa linna lähedalt Valgejõe oru lammilt, ulatudes loodes Pikasaare sooni. See kujutab endast ooside ahelikku, milles on raske eristada üksikuid pinnavorme, kuna oosid on tihedalt üksteisega liitunud. Ooside laed kerkivad tasandikust 15-18 m kõrgusele, kõrgeima oosi hari ulatub Ohepalu järve lähedal 109,5 m üle merepinna.

Tõrvikumatkad

onnela.ee tõrvikumatk

Talvel on ööd pikad ja päevad lühikesed. Alati ei jõuagi valges kohale. Kuid tõrvikumatkajaid see ei takista  ongi põnevam. Raba äärde tõrvikutega jõudes tekib müstiline tunne  mets ja lagendikud on hoopis teistsugused. Kaanjärve äärde jäeti kunagi metsavendadele toitu. Öised matkalised võivad avastada, et jäetakse nüüdki. 

Info ja broneerimine:

Rabamatkad

Ohepalu raba

Saatest "Pärismaalased". Tootja: AA Visioon Stuudio.

Raba matkarada koos retkejuhiga10€/ inimene.
Grupi suuruseks on kuni 20 inimest ning matka kestuseks on ca 2-4 tundi.

Info ja broneerimine:

Räätsamatkad

Räätsematkad

Ohepalu rabas saab räätsadega iga kord ise marsruudi ette võtta. Samades jälgedes ei käida. Kaugemale minnes pole ka Kõrvemaa rabad liiga pika tee kaugusel. Praegu on kaheksa räätsapaari kohe võtta.

Räätsamatk ei ole ainult treenitute jaoks, kõik võivad proovida oma jalgu! Looduse ilu ja pühadus annavad jõudu ja lisakilomeetreid.

Kui tahate giidi, siis võite meie poole pöörduda. Kuid meie matkarajad on muidu priilt avatud kõikidele!

 

 

Info ja broneerimine: